Święta majowe w szkole

Tuż przed długim weekendem majowym odbyły się w naszej szkole działania z okazji  Dnia Flagi i Święta Konstytucji 3 Maja.
Klasa I wykorzystując tekturowe rulony i farby, wykonała wspólnie obraz „Biało-czerwona łąka”. Drugoklasiści wykorzystując stare płyty CD, wykonali projekty medali „Kocham Polskę”, które z dumą zawiesili sobie na szyi i zabrali na pamiątkę do domu. Uczniowie klasy III ze starych płyt CD przygotowali projekty odznak „Jestem Polką”, „Jestem Polakiem”. Nasi najmłodsi uczniowie świetnie poradzili sobie też z krzyżówką i zadaniami z kodowania: zakodowana Polska i Symbole Narodowe. Obejrzeli także animowane filmiki edukacyjne: Kazio i Konstytucja 3 Maja, Karolek i zagadki o Polsce.

Uczniowie klas IV-VIII rywalizowali w Polskiej Lidze Klasowej. Każda klasa typowała swoich reprezentantów do poszczególnych sekcji:
- sportowej ( bieg z flagą na czas),
- polonistycznej (quiz sprawdzający znajomość zasad ortografii i poprawnej polszczyzny),
- przyrodniczo-geograficznej (quiz przyrodniczo-geograficzny),
- historycznej ( quiz dotyczący Konstytucji 3 Maja).

Każda sekcja walczyła o punkty dla swojej klasy za wykonane zadania. Oto końcowe wyniki rywalizacji w Polskiej Lidze Klasowej:
I miejsce ( 86 pkt) klasa VIII
II miejsce (85 pkt) klasa VI
III miejsce ( 81 pkt) klasa VII
IV miejsce (69 pkt) klasa V
V miejsce (67 pkt) klasa IV

Dziękujemy wszystkim uczniom za wspaniałe projekty, świetną rywalizację czy bieg z flagą do ostatniego tchu. Spisaliście się wszyscy na medal.

Organizatorzy:
Anna Jurczyk